Skip links
Explore
Drag

Özer Erden İle Bir Ev İnşa Ederken Düzenli Kalmanın 5 Yolu

Özer erden ev inşa etmek ile ilgili  bir çok konuda bilgi sahibi olmamızı sağladı.  Bir ev inşa etmek çok fazla kağıt gerektirir. Peçeteye çizilmiş kaba planlar, dergilerden yırtılmış resimler veya o mükemmel nötr gri için bir makbuz olsun, kendinizi önemli belgelerde gömülü bulmak kolaydır. Daha sonra, ihtiyacınız olan bilgiyi bulma zamanı geldiğinde, bir kağıt yığını arasında sayfa çevirmeye bırakılırsınız . 

Yapınız sırasında düzenli kalmak, yalnızca masanızı temiz tutmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda akıl sağlığınızı da korur. Yüklenicinizle iletişim kurmaktan hayalinizdeki dolapları bulmaya kadar, yapım süreci, bilgileri sürekli kontrol ettiğiniz ve yeniden kontrol ettiğiniz anlamına gelir. Bir sistemi devreye sokarak, ihtiyacınız olan şeyi ihtiyacınız olduğunda kolayca bulabileceksiniz. Organizasyon karmaşık olmak zorunda değildir. Düzgün bir yapı için ihtiyacınız olan her şeye kolayca erişebilmeniz için düzenli kalmanıza yardımcı olacak Özer Erden’in  bu beş ipucunu deneyin.

İstekler ve ihtiyaçlar arasında ayrım yapın

 Özer Erdene göre Organize bir yapı oluşturmanın ilk adımı, istekler ve ihtiyaçlar arasındaki farkı bildiğinizden emin olmaktır. Mevcut tüm ilham kaynakları, trendler, materyaller ve fikirler ile bunalmış hissetmek kolaydır. Yapınızın kontrolünü ele geçirmenin en hızlı yolu, istek ve ihtiyaçlar konusunda nerede durduğunuzu bilmektir. Beş ila on olmazsa olmazın bir listesini yazmak için zaman ayırın. Bunlar, sonuçtan memnun olmanız için evinizin ihtiyaç duyduğu öğeler olmalıdır. Ardından, aynı şeyi birkaç güzel şeyle yapın: hoşunuza giden, ancak deneyimi yaşatmayacak veya bozmayacağınız şeyler. Farkı bilerek ve ikisi arasında kesin bir çizgi oluşturarak, uzun vadede gerçekten önemli olmayan görevlerden sapmazsınız.

Bir yapı bağlayıcısı (veya panosu) oluşturun

Bir ev inşa etmek, işbirliği içinde bir egzersizdir. Özer Erden her konu da yanınızda olduğu gibi  bu konuda da yanınızda.  İç mimarlardan beton işçilerine kadar sayısız profesyonelle çalışacaksınız. Özer Erden ve tecrübeli kadrosu bu konu da da başasrı merdivenlerini aştı.  Derleme bağlayıcısı, kiminle veya nerede buluşuyor olursanız olun, düzenli kalmanıza ve yolda kalmanıza yardımcı olur. Yapı bağlayıcı basittir. Evinizi farklı kategoriler halinde düzenlemek için sekmeleri kullanmanız yeterlidir. Bir yol, evinizi farklı odalara bölmektir. Veya daha kolay bulursanız, dolap, döşeme, tezgah üstü, boya vb. kategorilere gidin.

 Dijitalleşme konusunda daha rahatsanız , ilham panoları oluşturmak ve yüklenicilerinizi işbirliği yapmaya davet etmek için Pinterest gibi bir araç kullanın . Siz en sevdiğiniz düzenleri, renkleri ve malzemeleri tek bir yerde tutarken iç mimarınız size en yeni trendlerden bazılarını gösterebilir .

Makbuzları ve belgeleri düzenleyin

Oluşturma işlemi sırasında makbuz ve belge sıkıntısı yoktur. Arazi sözleşmeleriniz ve inşaat sözleşmeleriniz, malzeme makbuzlarınız ve kat planı çıktılarınız olacak. Düzenli kalmazsanız, gerektiğinde onlara kolayca başvuramazsınız. Önemli ev belgelerinin basılı kopyalarını her zaman tek bir yerde tutmanız gerekirken, mobil sürümlere de ihtiyacınız olacak. Kendinizi her derleme toplantısına bir dosya dolabı taşırken bulmak istemiyorsanız, telefonunuzu bir organizasyon aracı olarak kullanın. Ev belgeleriniz için telefonunuzun fotoğraf albümünde bir klasör oluşturun ve önemli bir şey aldığınızda bir resim çekin. Tüm sözleşmelerinize, makbuzlarınıza ve diğer önemli dokümanlarınıza anında erişebileceksiniz.

E-posta klasörleri oluşturun

 Özer Erdenin önerileri ile yola çıkarsanız hayallerinizi süsleyen konutlara sahip olabilirsiniz.  Evinizin inşaatı arsanızda gerçekleşirken, lojistik e-posta gelen kutunuzda gerçekleşecek. İşiniz ve gereksiz e-postalarınız arasındaki önemli iletişimi kaybetmeyin. Eve özel posta için bir alan oluşturun.

Gelen kutunuzda kolayca özel klasörler oluşturabilirsiniz. Örneğin Gmail kullanıyorsanız, “Ayarlar”ı, ardından “Etiketler”i ve “Yeni Oluştur”u tıklarsınız. Ardından yeni etiketinize istediğiniz herhangi bir ad verebilir ve bu yeni etiketi önemli mesajları dosyalamak için kullanabilirsiniz. Gerçekten düzenli kalmak istiyorsanız, yapınız için tamamen yeni bir e-posta adresi oluşturabilir ve yapınızın farklı kategorileri için klasörler oluşturabilirsiniz. Kararınız ne olursa olsun, süreç boyunca tüm iletişimlerinize organize ve kolay erişim sağlamakla ilgilidir.

Bir ev kiti taşıyın

Bir ev inşa etmek hakkında bilmeniz gereken bir şey varsa, o da bir toplantının her an, her yerde ortaya çıkabileceğidir. İster kendi sitenizi ziyaret ediyor olun. Arabanızda her zaman bir ev kiti saklamanız gerekir. Süslü olması gerekmez, ancak şunları içermelidir:

  • bir mezura
  • Bir dizüstü bilgisayar
  • Bir kalem
  • Derleme bağlayıcınız
  • Kirlenmesine aldırmayacağın bir çift ayakkabı

Bir aydınlatma armatürünün evinizde çalışıp çalışmayacağını mı merak ediyorsunuz? Mezurayı kap! Ön kapınız için mükemmel mavi tonunu bulmuş olabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Aşağıya karalayın. Hazırlıksız bir yol tarifi mi planlıyorsunuz? Ayakkabılarını giy ve bir bak. Bir ev kitiyle, yapıyı hareket ettirmek için ihtiyaç duyduğunuz araçlar olmadan asla yakalanmazsınız.

Size Mal Olabilecek 4 Yeni İnşaat Parası Hatası

Kendi evinizi inşa etmek, dikkatli bir bütçeleme alıştırmasıdır. Her doların hesaba katılması gerekiyor, yoksa yapınız sizden uzaklaşabilir. Yine de, bütçenize dikkat etseniz bile, sonunda size mal olacak hatalar yapıyor olabilirsiniz. Paranızı en üst düzeye çıkarmak, daha ucuz karo seçmekten daha az ve yapınızı geleceği göz önünde bulundurarak yönetmekle ilgili olabilir. Bu hataları yapmayın, aksi takdirde gelecek yıllar için ödeme yapıyor olabilirsiniz.

Yeniden Satış Değerini Yoksay

Çoğu aile, belirli bir son ürün istedikleri için özel evler inşa eder. Satmak için bir yatırım olarak bir ev inşa etmiyorsanız, yeni yerinizde yıllar geçirmeyi planlıyor olabilirsiniz. Ancak satmayı düşünmüyor olmanız, satmayacağınız anlamına gelmez. Yaşam tarzı, kariyer ve bütçedeki değişiklikler satış yapma ihtiyacına neden olabilir. Evinizi yalnızca kişisel olarak size neyin çekici geldiğini düşünerek tasarlayıp inşa ettiyseniz, bu zor bir satış olabilir. Aşık olduğunuz farklı özellikler, alıcılar için fırsat kırıcı olabilir. Bu yüzden kişiliği daha az kalıcı yollarla eklemek en iyisidir. Unutmayın, boya rengini değiştirmek kolaydır; parlak sarı banyo karosu değil. Özer Erden bütün sorularınıza cevap vererek yanınızda olduğunu belli ediyor. içinizde ki bütün kuşkuları geride bırakarak bize bir şans vermek ister misiniz?

 Ödünç Alın

Hayallerinizdeki evi inşa etmek, para harcama konusunda rahat olmanız gerektiği anlamına gelir. Ancak ilk gün ipoteğinizi maksimuma çıkarmak, binlerce faize neden olabilir ve bütçenizi çok zayıflatabilir. Özer Erden için genel kural, konut maliyetlerinizin  toplam gelirinizin yüzde 28’ini geçmemesi gerektiğidir. Bankanızın size daha fazla borç vermeye istekli olması, maksimum miktarda borç almanız gerektiği anlamına gelmez. Bazı tavizler verin, daha az ödünç alın ve buna sevineceksiniz.

Müzakere değil 

Yeni bir ev inşa etmek, mevcut bir evi satın almaya benzemez. Müteahhitlerin maliyetleri var, yani müzakereye yer yok, değil mi? Bu, gayrimenkulde yaygın bir yanılgıdır, ancak gerçeklerden daha uzak olamazdı. Müteahhitlerin pazarlık için yeri vardır ve fiyatlarını hemen kabul etmek size binlerce kişiye mal olabilir. İster doğrudan daha iyi bir fiyat isteyin, ister daha iyi teşvikler veya ödenekler için pazarlık yapın, bu ilk fiyatı gerçek değerinde kabul etmeyin.

Çok Büyük Bina

Geniş bir ev kulağa Amerikan rüyası gibi gelir. Ta ki onu ısıtma ve soğutma zamanı gelene kadar, yani. Bakın, büyük bir ev inşa etmek için paranız olsa bile, kamu hizmetleri için ödeme yapmak ve yerin günlük işleyişi söz konusu olduğunda bu en uygun maliyetli seçenek olmayabilir. Daha büyük inşa etmek her zaman daha iyi inşa etmek anlamına gelmez. İyi bir tasarımcı, günlük yaşam için çok pahalı olmadan ferah hissettiren akıllı alanlar yaratabilir.

Güvendiğiniz biriyle çalıştığınızdan emin olmak en iyisidir. Özer Erdem bu konu güven vermekten büyük onur duyuyor. Yeni bir ev için ödeme yapmak sadece inşaat sürecinde olmaz, ama taşınma tarihinizden sonraki yıllar için. Şimdi akıllı seçimler yapın ve daha sonra huzur içinde ödeme yapabilin. Özer Erden olarak makalemizin sonuna geldik. Özer Erden ger konu da olduğu gibi bu konuda da da size yardımcı olmaktan büyün onur duyuyor. Daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz  Özer Erdene ait olan web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özer Erden iletişim ile bizim ile iletişime geçip veya google adresimizden bizleri ziyaret edip sitemizi doyasıya gezebilirsiniz.

Leave a comment

tr_TRTurkish